Szukaj

Oceń nasz sklep!
Sklep DecouArt.pl - opinie klientów


Decoupage prosta instrukcja - klejenie na żelazko


Zakładki do książek


Najprostszy sposób na ozdobienie przedmiotu dla tych którzy nie lubią tradycyjnego klejenia (gdzie serwetka się może zmarszczyć) oraz wycinania :)

Przedstawiony sposób można według uznania uzupełnić np. spękaniami, cieniowaniem itp.

Wykorzystano:

- zakładki ze sklejki

- biała farbę akrylową na tło

- klej do decoupage np.  klej z werniksem Pentart

- papierowe serwetki do decoupage

- lakier ochronny akrylowy

Zakładki do decoupage

Zakładki zostały pomalowane na biało, tak aby wybrane motywy serwetek wpasowały się w tło i można je było przykleić w całości.

 

    decoupage malowanie zakładek


Na pomalowaną powierzchnię nakładamy klej do decoupage i pozostawiamy do przeschnięcia. W międzyczasie przygotowujemy motyw i oddzielamy tylko nadrukowaną warstwę serwetki. Możemy przykleić serwetkę na całość powierzchni lub wyciąć / wydrzeć tylko wybrany motyw.


Gdy klej jest podeschnie ale jest jeszcze trochę lepki przykładamy serwetkę i delikatnie ją dociskamy, tak aby ładnie przylegała do zakładki.


decoupage kelejnie na żelazko

 

 

decoupage kelejnie na żelazko

 

Do powierzchni przykładamy papier do pieczenia i kilka razy przejeżdżamy lekko nagrzanym (na 2 kropki) żelazkiem, lekko dociskając. Nie korzystamy z trybu prasowania parą : )

 

    decoupage kelejnie na żelazko

    decoupage kelejnie na żelazko

Zdejmujemy papier do pieczenia i czekamy chwilkę aż praca ostygnie. Odcinamy wystające fragmenty serwetki nożyczkami lub papierem ściernym. Podmalowujemy pędzlem lub gąbeczką krawędzie.

 

decoupage kelejnie na żelazko

 

Następnie należy pracę zabezpieczyć zwykłym lakierem do włosów (można też rofesjonalną fiksatywą). Ja zawsze stosuję lakier do włosów, nakładam 2 warstwy. Ten etap skutecznie zapobiega marszczeniu serwetki podczas lakierowania.


Lakierujemy pracę lakierem akrylowym.

 

Decoupage zakładka

 

Decoupage zakładka

 

Decoupage zakładka

 

 

Decoupage zakładka

 

 


Strona domowaStrona domowa